FAQ

Kontakt
Osuszanie pomieszczeń to proces, który może trwać od kilku godzin do kilku dni, w zależności od panujących w nim warunków. Na czas osuszania wpływa wiele czynników, głównie temperatura, wilgotność powietrza i kubatura pomieszczenia. Duży wpływ ma oczywiście również wydajność zastosowanego osuszacza i jego zysk wilgoci. Osuszanie możemy wspomagać za pomocą innych urządzeń np. nagrzewnic powietrza i wentylatorów.
Aby osuszanie pomieszczenia było efektywne należy zadbać o odpowiednią lokalizację osuszacza. Najlepiej ustawić go na środku osuszanego pomieszczenia aby umożliwić swobodny przepływ powietrza. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednią temperaturę, ponieważ urządzenia te działają najlepiej w zakresie 15-20°c. W przypadku zbyt niskiej temperatury można rozważyć skorzystanie z nagrzewnic np. elektrycznych. Dodatkowo warto zabezpieczyć osuszane pomieszczenie przed dostępem wilgoci z zewnątrz uszczelniając kratki wentylacyjne i nawiewy okienne.
Nasza firma pomoże wybrać odpowiedni osuszacz do wielkości osuszanego pomieszczenia. Do wyboru odpowiedniego sprzętu niezbędny będzie pomiar temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Należy również zmierzyć jego wymiary. Przy obliczaniu potrzebnej wydajności możemy skorzystać z poniższego przykładu: Wymiary pomieszczenia

długość – 5 m; wysokość – 3 m; szerokość – 6 m

obliczenia:

= 5 x 6 x 3= 90 [m³]

= 3,5 x 90= 315 [m³/h]

Do osuszania przykładowego pomieszczenia świetnie nada się osuszacz Atika Ale 500N z przepływem powietrza 350 m³ / h. Skorzystanie z osuszacza o większej wydajności może tylko nieznacznie przyspieszyć czas osuszania pomieszczenia.
Za zakres wilgotności komfortowej dla człowieka przyjmuje się przedział 30÷65%. Tym najbardziej optymalnym będzie 40-50%.
Aby osuszanie przebiegało prawidłowo i skutecznie należy przestrzegać poniższych zasad:

- Osuszacze uzyskują najlepszą wydajność przy temperaturze pomieszczenia powyżej 20°c. W przypadku zbyt niskiej temperatury pomieszczenie należy dogrzewać. - Przed osuszaniem należy uszczelnić okna i kratki wentylacyjne, ponieważ osuszacze najlepiej działają w zamkniętych pomieszczeniach. - Osuszacz należy ustawić na środku osuszanego pomieszczenia. - Osuszanie piwnic jest możliwe tylko w przypadku zastosowania w domu izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej. Jeśli jej nie ma urządzenie będzie "zasysać" wilgoć z gruntu i zza ściany. - Minimalna odległość osuszacza od ścian budynku to 0,2-0,5 m. - Nie należy ustawiać urządzeń w pobliżu źródeł ciepła. - Osuszacze należy transportować w pozycji pionowej - Nie należy kłaść na urządzeniu żadnych przedmiotów, nie wolno zakrywać wlotów i wylotów powietrza.
1.) Wynajmowany sprzęt można odebrać osobiście lub zamówić dowóz na wskazany adres.

2.) Przy wynajmie długoterminowym lub kilku urządzeń ceny ustalamy indywidualnie z każdym klientem.

3.) Przy każdym najmie udzielamy instrukcji obsługi oraz przeprowadzamy krótkie szkolenie z zakresu obsługi osuszaczy powietrza lub innych urządzeń.

4.) Podczas najmu nasi pracownicy udzielają fachowych porad dotyczących osuszania w celu możliwie szybkiego osuszenia pomieszczeń.
- Moc Osuszacza Powietrza oraz jego wydajność dobieramy odpowiednio do kubatury osuszanych pomieszczeń.
Błędem jest ustawianie Osuszaczy Powietrza o dużej mocy i wydajności do niedużych pomieszczeń.

- Nasze osuszacze wilgoci wyposażone są w pojemniki na skropliny, które gdy zostaną wypełnione wodą spowodują zatrzymanie pracy maszyny. Istnieje możliwość podłączenia maszyny do kanalizacji lub zewnętrznego zbiornika.

- Niezwykle istotne jest aby pomieszczenie w którym znajduje się osuszacz powietrza, nie miało dostępu powietrza z zewnątrz. Należy uszczelnić wszystkie otwory wentylacyjne oraz doszczelnić okna.

- Wszyscy producenci osuszaczy powietrza podają max. WYDAJNOŚĆ osuszacza pryz temperaturze pomieszczenia ok. 30 stopni C i wilgotności na poziomie 90%.

W pomieszczeniach w których temperatura nie przekracza 5-10 stopni.
Skuteczność osuszacza powietrza jest znacznie mniejsza i zaleca się dodatkowo zaopatrzyć się w nagrzewnice, powietrza w celu zwiększenia wydajności osuszania.
Nasi pracownicy z przyjemnością pomogą Państwu dobrać odpowiednią nagrzewnicę które również oferuje nasza firma.

- Maszyny którymi dysponujemy (tj. Osuszacze powietrza, Nagrzewnice, Dmuchawy, Wentylatory) są w idealnym stanie technicznym i wizualnym, sprzęt na bieżąco jest wymieniany dzięki czemu klienci wynajmują praktycznie nowe maszyny.

- Nasi pracownicy fachowo dobiorą odpowiedni sprzęt oraz przeprowadzą pomiar wilgoci atestowanym miernikiem wilgoci przed i po przeprowadzonymi pracami suszenia.