Przezadministrator / Porady / 0 komentarze/y

Jak długo utrzymuje się zapach ozonu po ozonowaniu?

Ozonowanie to świetny sposób na pozbycie się z samochodu lub pomieszczenia nieprzyjemnych zapachów. Po tym procesie może pozostać delikatny zapach, który nie powinien utrzymywać się dłużej niż kilka dni. Skutecznym sposobem na jego pozbycie się będzie dłuższe przewietrzenie pomieszczenia lub pojazdu.

Skąd się bierze dziwny zapach po ozonowaniu samochodu?

Specyficzny zapach po ozonowaniu to najczęściej nie sam zapach ozonu, ponieważ jest on gazem bardzo niestabilnym i rozkłada się do tlenu już po kilkunastu minutach. Należy oczywiście pamiętać że wysokie stężenie ozonu w powietrzu może być szkodliwe dla człowieka, dlatego po zakończeniu usługi ozonowania zalecamy wietrzenie samochodu przez przynajmniej 20 minut. Pozostały zapach to najczęściej produkty uboczne reakcji chemicznej ozonu z innymi cząsteczkami. Jeśli się utrzymuje, należy kilkukrotnie przewietrzyć samochód. Można również przetrzeć plastikowe elementy wnętrza pojazdu i fotele wilgotną szmatką. Pomóc zwalczyć zapach może również odkurzenie dywaników.

Czy ozonowanie usunie zapach papierosów z samochodu?

Ozonowanie samochodu to skuteczny sposób na usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Zapach dymu papierosowego potrafi jednak utrzymywać się bardzo długo jeśli w samochodzie było często palone. Zapachu może nie udać się usunąć za pierwszym razem. W takich przypadkach przeprowadzamy zabieg ozonowania ponownie.